The 2015 Wesco 3A and 4A boys soccer teams, as selected by coaches.
Wesco 4A
First Team
Forward - Justin Morrison, Mount Vernon, 12; Kristian Barney, Snohomish, 12; Tanner Corrie, Snohomish, 12
Midfield - Blake Crutchfield, Snohomish, 12; Chance Lord, Kamiak, 12; Edgar Manzillas, Mount Vernon, 11; Jared Davis, Jackson, 12; Elmer Delgado, Mariner, 12; Jorge Ruiz, Mariner, 12
Defender - Gus Baxter, Snohomish, 12; Dalton Holdt, Kamiak, 12; Chewy Stoll, Jackson, 12; Mitchell Ferry, Kamiak, 12; Luis Chavez, Cascade, 12
Goalkeeper - Silvan Katynskiy, Mariner, 12; Eli Strom, Mount Vernon, 12
Second Team
Forward - Brandon Wright, Kamiak, 12; Agustin Domingo, Mariner, 9; Max Sands, Lake Stevens, 12
Midfield - Jack McCunn, Snohomish, 12; Eric Koegler, Kamiak, 11; Elijah Gordan, Lake Stevens, 12; Jorge Heredia, Cascade, 12; Coleman French, Snohomish, 11; Diego Casillas, Mariner, 11
Defender - Eric Jones, Snohomish, 11; Jesus Fonseca, Mariner, 12; Ulices Duran, Mount Vernon, 12; Eyosiyas Atsmeyorgis Mariner, 12
Goalkeeper - Danny Scott, Jackson, 12; Tristan Bratvold, Kamiak, 12; Vaughn Silver, Lake Stevens, 11
Honorable Mention
Forward - Brennan Judy, Snohomish, 11; Edward Katynskiy, Mariner, 10; Nacho Ponce, Lake Stevens, 12; Sergio Cedano, Cascade, 11; Bakary Dibba, Mariner, 10; Christian Avalos, Monroe, 12; Calvin Schleppy, Mount Vernon, 10; Jose Rubio, Monroe, 10
Midfield - Cesar Medina, Mount Vernon, 11; Enrique DeLaCruz-Galindo, Cascade, 12; Miguel Lopez, Mariner, 12; Noah Rasmussen, Snohomish, 11; Jake Pittsenbarger, Cascade, 12; Josh Perry, Lake Stevens, 11; Hector Martinez, Cascade, 10 Keegan Roberts, Cascade, 12; Omar Garibay, Monroe, 10; Aldo Sanchez, Jackson, 11; Nic Herholdt, Jackson, 11; Kyler Hope, Monroe, 10; Drew Bone, Monroe, 11; Brenden Clark, Jackson, 9; Chris Rocha, Mount Vernon, 9; Connor Clark, Jackson, 9; Matt Klein, Monroe, 10
Defender - Ben Bledsoe, Cascade, 11; Spencer Bowlden, Cascade, 11; Lamin Dampha, Mariner, 11; Hal Uderitz, Snohomish, 9; Sean Hicks, Lake Stevens, 12; Jake Olson, Jackson, 11; Brian Huynh, Cascade, 10; Javier Garcia, Monroe, 12; Dakota Stamnes, Mount Vernon, 9; Dartagnan Phan, Jackson, 10; Valentin Gijon, Monroe, 9; Alex Priego, Monroe, 10
Goalkeeper - Joey Bimbaum, Cascade, 12; Alex Fairhurst, Snohomish, 12; Cameron Beardsley, Snohomish; 11
Wesco 3A North
First Team
Forward - JJ Mitchell, 10, Oak Harbor; Steven Caponey, 10, Arlington
Midfield - Seigo Hall, 12, Arlington; Sebastian Navarro, 12, Marysville-Pilchuck; Cristian Correa Avila, 11, Marysville-Pilchuck Ariaan Cardenas, 11, Marysville-Pilchuck; Noah Heintz, 12, Stanwood
Defender - Baruc Galvan, 11, Marysville-Pilchuck; Carter Mooring, 10, Arlington; Sam Neilson, 12, Arlington; Aaron Maritz, 11, Stanwood; Eric Jensen, 11, Oak Harbor
Goalkeeper - Riley Martin, 12, Stanwood
Second Team
Forward - Roger Devora Ledezma, 12, Marysville-Getchell; Arjun Cheema, 11, Marysville-Getchell
Midfield - Dakota Powers, 12, Oak Harbor; Eric Carrillo, 10, Marysville-Getchell; Peter Gebert, 12, Everett; Israel Amador, 12, Marysville-Pilchuck; Taylor Yancey, 12, Oak Harbor
Defender - Daniel Amador, 9, Marysville-Pilchuck; Devon Green, 12, Marysville-Getchell; Kyle Anderson, 11, Stanwood; Hector Rodriguez, 12, Everett; Zach Hatzenbeler, 10, Stanwood
Goalkeeper - Mack Temple, 12, Everett
Honorable Mention
Midfield - Benjamin Granger, 9, Marysville-Getchell; Braden Armstrong, 10, Stanwood
Defender - Kyle Green, 10, Marysville-Getchell
Goalkeeper - Riley Kalamen, 12, Marysville-Getchell; Kole Bradley-Kuk, 11, Marysville-Pilchuck; Nick McDonald, 11, Arlington
Wesco 3A South
First Team
Forward - Riley Prescott, 12, Glacier Peak; Alex Bergstrom, 12, Glacier Peak; Anton Resing, 12, Shorecrest; Wyatt Miller, 11, Glacier Peak
Midfield - Jose Aleman, 12, Edmonds-Woodway; Connor Seed, 11, Glacier Peak; Alex Day, 12, Shorecrest; Tucker Davis, 11, Glacier Peak; Ethan Hopkins, 12, Edmonds-Woodway; Edwing Martinez, 11, Edmonds-Woodway
Defender - Keven Duan, 12, Glacier Peak; Corey Stever, 12, Shorecrest; Griffin Over, 12, Meadowdale; Chad Triplett, 11, Meadowdale; Spencer Pettit, 12, Glacier Peak; Jack Neffner, 12, Shorecrest
Goalkeeper - Isaac Whitaker, 11, Shorewood; Griffin Small, 12, Edmonds-Woodway
Second Team
Forward - Sofian Mahmoud, 11, Edmonds-Woodway; Alec Somers, 11, Mountlake Terrace; Kevin Musar, 11, Shorecrest; Marco Shifflette, 12, Shorewood; Dane Evanger, 10, Lynnwood
Midfield - Kabir Khan, 12, Shorewood; Callahan Gobel, 12, Shorewood; Stuart Smith, 12, Meadowdale; Erik Hynes, 12, Mountlake Terrace; Petr Gaburak, 12, Shorecrest; Garrett Myaoka, 10, Shorewood; Rhys Kroehler, 10, Shorecrest
Defender - Ousainou Bojang, 11, Shorewood; Toby Caple, 12, Shorecrest; Sam Anschell, 12, Shorewood; Trey Clugston, 12, Edmonds-Woodway; Craig Elder, 12, Meadowdale; Leon Bormann, 11, Shorecrest
Goalkeeper - Jerry Reyes, 12, Lynnwood; Matthew Wheaton, 11, Shorecrest
Honorable Mention
Forward - Colton Davis, 12, Meadowdale; Jonathan Flores, 12, Meadowdale; Gavin Scott, 10, Mountlake Terrace; Nick Shively, 12, Shorecrest
Midfield - Javad Goudarzi, 11, Shorewood; Nathan Redd, 10, Meadowdale; Jeremy Langsted, 11, Edmonds-Woodway Alejandro Villasenor, 10, Lynnwood; Julio Abad, 11, Meadowdale; Ryley Johnson, 10, Lynnwood; Cage Roberge, 10, Glacier Peak
Defender - Alejandro Peregrino, 12, Edmonds-Woodway; James Parks, 12, Meadowdale; Jake Stevenson, 11, Edmonds-Woodway; Ian Callender, 11, Shorewood; Cameron Cohn, 10, Edmonds-Woodway; Tyler Mikulsky, 11, Glacier Peak; Caleb Susnios, 12, Lynnwood; Sam Polevoy, 10, Mountlake Terrace; Sheriff Berrie, 12, Lynnwood; Cesar Ruiz-Calvillo, 12, Shorecrest; Brandon Okazaki, 11, Shorecrest
Goalkeeper - Luke Lindgren, 11, Meadowdale; Sahm Noorfashan, 11, Glacier Peak